fa-IR
استارت‌آپ‌های فناوری‌های همگرا شناسایی می‌شوند
با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی

استارت‌آپ‌های فناوری‌های همگرا شناسایی می‌شوند

نوپاهای فناوری‌های همگرا با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و به همت مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا این معاونت شناسایی می‌شود.

فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا به همت مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان این معاونت، یک فرصت عالی برای استارت‌آپ‌های حوزه فناوری‌های همگرا  ایجاد می‌کند.

در این فراخوان، استارت‌آپ‌ها امکان پیدا می‌کنند تا با نام‌نویسی و معرفی ایده استارت‌آپی خود پس از طی کردن مراحل داوری بتوانند فعالیت خود را در مجموعه‌هایی که حاضرند از آن‌ها حمایت کنند، ادامه دهند. این مجموعه‌ها اغلب شتاب‌دهنده‌ها و مراکزی هستند که با سرمایه‌گذاری روی طرح شما می‌توانند سرعت بیشتری به کسب‌وکار شما بدهند و شما را برای ورود سریع‌تر به بازار آماده کنند.

محورهای علمی موردپذیرش استارت‌آپ‌ها در این فراخوان حوزه‌های سلامت (تشخیص، غربالگری، بهبود و درمان)، دارو و دارورسانی (دارورسانی هدفمند و هوشمند)، حوزه محیط‌‌زیست و آب (آلاینده‌ها، بازیافت و پسماند(،فناوری زیستی، نانوجاذب‌ها، اپتیک و لیزر، علوم شناختی (رابط مغز و رایانه، دستگاه‌های واقعیت مجازی) و حسگرها (نانوحسگرها، نانوزیست‌حسگرها) هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند در وب‌سایت این فراخوان نام‌نویسی کنند. طرح‌های ارسالی استارت‌آپ‌ها توسط داوران بررسی می‌شود. طرح‌های منتخب برای مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد. برای استارت‌آپ‌های برگزیده در مرحله داوری حضوری، دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود. استارت‌آپ‌های برتر طرح‌های خود را به شتاب‌دهنده‌ها و مراکز حمایت‌کننده معرفی می‌کنند و در آخر استارت‌آپ‌هایی که توسط شتاب‌دهنده‌ها انتخاب شود، با همکاری آن‌ها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

مهلت شرکت در این رویداد پایان مرداد سال ۹۷ است. طرح‌هایی که زودتر ارسال شوند شانس بیشتری برای جذب در مراکز حامی توسعه کسب‌وکار و شتاب‌دهنده‌ها دارند و درصورتی‌که دیرتر ارسال شوند ممکن است ظرفیت پذیرش آن‌ها تکمیل شود.

با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و به همت مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا این معاونت، فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا یک فرصت عالی برای استارت‌آپ‌های حوزه فناوری‌های همگرا ایجاد خواهد کرد.