fa-IR
دومین نشست دورهمی برنامه نویسی در بندرعباس برگزار شد

دومین نشست دورهمی برنامه نویسی در بندرعباس برگزار شد

دومین نشست دورهمی برنامه‌نویسی بندرعباس به منظور شبکه‌سازی، تبادل دانش و شناسایی فرصت‌های شغلی برنامه‌نویسی با حضور حسین رییسی مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان و جمعی از برنامه‌نویسان، شنبه، ۲ تیرماه ۱۳۹۷ در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

حسین رییسی مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا گفت: به همین منظور و استفاده مطلوب از ظرفیت ایجاد شده کارگاه‌های آموزشی و جلسات مشاوره مختلفی در نظر گرفته شده‌ است که کمک زیادی به توانمندسازی زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا می‌کند.

در این نشست همچنین فرزاد آخوندزاده یکی از برنامه‌نویسان حوزه استارت‌آپی، ارایه‌ای با موضوع ورژن گیت ایراد کرد و گفت: به عنوان طراح وب‌سایت، شاید خیلی از وقت‌ها به تنهایی به طراحی و برنامه‌نویسی بپردازیم و پس از آن وب‌سایت را به سادگی بارگزاری و امتحان کنیم. این روش زمانی کاربرد دارد که پروژه‌ها کوچک‌اند و یک نفره انجام می‌شوند. اما اگر نیاز شود به صورت تیمی برروی پروژه کار کنید سرویسی به نام کنترل نسخه(OPEN SOURCE) وارد میدان می‌شود.

آخوندزاده افزود: نرم‌افزار کنترل نسخه به تیمتان اجازه می‌دهد که به صورت همزمان برروی یک پروژه کار کنید، در عین حال مشکل و تداخلی نیز برای پروژه شما پیش نیاید.

همچنین این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد تا نسخه‌های مختلفی از پروژه‌ خود داشته باشید و گزارشی نیز از تغییرات اعمال شده روی پروژه به شما می‌دهد و تمامی نسخه‌های پروژه شما روی یک سرور مرکزی ذخیره می‌شود.

در پایان هر یک از اعضای شرکت‌کننده با یکدیگر به بحث و تبادل نظردر این زمینه پرداختند.