با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشور

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان منصوب شد

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشور روز شنبه ۲ تیرماه ۱۳۹۷ با صدور حکمی، سید مهدی ابطحی را به سمت «رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان» منصوب کرد. در این حکم انتصاب، خطاب به سید مهدی ابطحی آمده است:

با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جناب‌عالی و بر اساس پیشنهاد معاون محترم پژوهش و فناوری، به موجب این حکم به سمت «رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان» منصوب می‌شوید. امید دارم: تعامل مؤثر با مدیران اجرایی استان برای توسعه هر چه بیشتر شهرک و حل مشکلات پیش روی توسعه کسب‌وکار مؤسسات، همراهی و همکاری با نقش‌آفرینان اصلی در زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی منطقه و ایفای نقش بیشتر و مؤثرتر در ارتقای آن، ایجاد شرایط مناسب برای توسعه همکاری‌های متقابل با دانشگاه‌های بزرگ استان و تعمیم تجربه موفق شهرک و دانشگاه صنعتی اصفهان به سایر دانشگاه‌های مستعد استان، زمینه‌سازی برای بهره‌گیری گسترده‌تر دانشگاهیان از ظرفیت‌های فراهم شده در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ارتقای کمی و کیفی خدمات و حمایت‌های مورد نیاز توسعه کسب‌و‌کار مؤسسات، ارتقای توانمندی‌های مؤسسات، توسعه کیفی مؤسسات مستقر در شهرک هم‌زمان با توسعه کمی آن‌ها و حضور مؤسسات در بازارهای فرامنطقه‌ای، ملی و بین‌المللی، تنوع‌بخشی به منابع مالی مورد نیاز شهرک و بهره‌گیری از سازوکارهای جدید در تامین منابع پایدار برای توسعه روزافزون شهرک و بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های بخش خصوصی در توسعه کالبدی شهرک، توسعه تعاملات بین‌المللی شهرک و شرکت‌های مستقر در آن و ایجاد شرایط مناسب برای استقرار شرکت‌های معتبر بین‌المللی مورد اهتمام ویژه جناب‌عالی و همکاران محترم در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان قرار گیرد.

انتظار می‌رود با توکل به خداوند سبحان و پیروی از آموزه‌های اسلامی و مبانی علمی مأموریت‌ها و وظایف محوله را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های مصوب دولت تدبیر و امید و طرح‌های پیشنهادی به مجلس محترم شورای اسلامی اجرا و با جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب‌نظران در مراکز دولتی و خصوصی حوزه فناوری نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا کنید.

لازم به ذکر است سیدمهدی ابطحی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی اصفهان است. او دوره کارشناسی خود را در رشته راه و ساختمان در دانشگاه شیراز، کارشناسی ارشد عمران راه و ترابری را در دانشگاه علم و صنعت و دکترای عمران راه و ترابری را از دانشگاه علم و صنعت اخذ کرده است.

ابطحی تاکنون چاپ بیش از ۷۰ مقاله در نشریات علمی معتبر داخلی و بین‌المللی و کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی، تألیف سه جلد کتاب و ثبت پنج اختراع را در کارنامه فعالیت علمی و دانشگاهی خود دارد.

وی پیش از این از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ به مدت ۴ سال معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان و از سال ۱۳۹۲ نیز معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان را بر عهده داشته است.

منصور غلامی در نامه جداگانه‌ای از خدمات مهدی کشمیری رییس سابق شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان قدردانی کرد.

برچسب:

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

دانشگاه صنعتی اصفهان

شرکت‌های دانش‌بنیان

مرکز توانمندسازی کسب‎وکار نوپا فاوا اصفهان