برگزاری رویداد کارآفرینی دانش‌آموزشی در مشهد

برگزاری رویداد کارآفرینی دانش‌آموزشی در مشهد

یازدهمین رویداد «رکاد» چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ در دبیرستان مصلی‌نژاد ام‌البنین مشهد شروع به‌کار کرد، این رویداد به مدت ۳ روز تا جمعه ادامه داشت. مخاطب این رویداد برای دانش‌آموزان دختر و علاقه‌مند به خلاقیت، کار تیمی، کسب‌وکار و کارآفرینی بود.

رویداد کارآفرینی دانش‌آموزی با عنوان «رکاد» رویدادی است که مبتنی بر استانداردهای جهانی استارت‌آپ ویکند برای نوجوانان دانش‌آموز در مقاطع ششم تا دهم آموزش‌و‌پرورش طراحی شده‌است.

رکاد در این رویدادهای نوآورانه و استارت‌آپی، دانش‌آموزان را از نزدیک با فنون کسب‌و‌کار، چگونگی کار تیمی و ایجاد نوآوری و خلاقیت در کسب‌و‌کار و مدل‌های درآمدی آشنا می‌کند و شرکت‌کنندگان در نهایت با تجربه ای شیرین آموزش‌های لازم را در قالب تیم‌های ۵ تا ۸ نفره با راهنمایی مربیان مجرب کسب‌و‌کار طی ۵۴ ساعت اجرا می‌کنند.

لیدا تیموری مدیریت برگزاری یازدهمین رکاد را برعهده داشت. مصطفی پورعلی، جمیل نیک‌اندیش، عطیه غلامپور، حامد آرون، علیرضا درخشان، نرگس خنده‌رو، مرضیه خزایی، مهدی غیبی و فهیمه حسامی تیم منتورینگ این رویداد را تشکیل داده بودند. علیرضا جاوید عربشاهی مدیر مرکز رشد فرهنگی پارک علم و فناوری خراسان و سعید صمدی عضو هیات علمی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی داوری این رویداد را برعهده داشتند.

یازدهمین رویداد رکاد با حضور ۷۰ دانش‌آموزش که ۱۰ تیم را تشکیل داده بودند به کار خود پایان داد. تیم برگزیده یازدهمین رویداد رکاد «کافه صدا» با ایده‌محوری شبکه اجتماعی مبتنی بر صدا بود. سه تیم دیگر به‌عنوان تیم شایسته تقدیر نیز انتخاب شدند که تیم «رهیار»، تیمی که متشکل از کم‌بینایان بود به‌عنوان بهترین ارزش پیشنهادی، تیم «تو تنها نیستی» به‌عنوان انتخاب بهترین مسئله و تیم «تیچ‌می» به‌عنوان بهترین ارایه انتخاب شدند.