به میزبانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا واحد آذربایجان‌شرقی

برگزاری چهاردهمین رویداد همفکر تبریز

 

چهاردهمین رویداد همفکر تبریز، چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ از ساعت ۱۷ تا ۱۹ به میزبانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا واحد آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

این رویداد کارآفرینی، با هدف انتقال تجربه‌ها و توسعه ارتباطات حرفه‌ای و با حضور کارآفرین‌ها، صاحبان ایده، برنامه‌نویس‌ها، سرمایه‌گذارها و علاقه‌مندان به کسب‌وکار در تبریز برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در مورد ایده‌ها، استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای خود به گفت‌وگو می‌پردازند.

حاضران در این رویداد با یکدیگر همفکری و مشورت می‌کنند و تجربه‌های خود را به اشتراک می‌‍‌گذارند. ارتباطاتی که در همفکر شکل می‌گیرد، می‌تواند زمینه‌ساز شروع همکاری‌های جدید شود.

در این دورهمی، ابتدا حاضران به معرفی خود پرداختند و با فعالیت‌های یک‌دیگر در زمینه‌های مختلف آشنا شدند.

در ادامه، افراد حاضر به صورت داوطلبانه به اطلاع‌رسانی در مورد رویدادها، دعوت به همکاری، اخبار رویدادهای تبریز، معرفی کتاب و پیشنهاد فعالیت‌های جدید پرداختند.

از جمله کتاب‌هایی که معرفی شد، می‌توان به Do Disrupt و Hooked اشاره کرد. کتاب Do Disrupt نوشته Mark Shayler مثل یک دفترچه راهنما به ما کمک می‌کند  تا ایده‌هایی را که در ذهنمان داریم به واقعیت تبدیل کنیم. Hooked اثر Niy Eyal  به ما کمک می‌کند چگونه در مغز مشتری خود نفوذ کنیم و در خاطر او باقی بمانیم. با مثال‌های واقعی از محصولات موفق به ما ترفندهایی خواهد گفت که محصول خود را طوری طراحی کنیم که توجه مخاطب را به خود جلب کند. این کتاب براساس مشاوره و تحقیقات علمی نویسنده نوشته شده است.

در پایان، سمانه فخری، نماینده مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا در مورد فعالیت‌های این مرکز توضیح داد و به سوالات افراد شرکت کننده پاسخ داد.