پنجمین دورهمی کارآغازیان تبریز برگزار شد
با حضور سارا ستوده

پنجمین دورهمی کارآغازیان تبریز برگزار شد

پنجمین دورهمی استارت‌آپی کارآغازیان تبریز روز پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ در مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا واحد آذربایجان‌شرقی برگزار شد. مهمان ویژه این دورهمی سارا ستوده فعال استارت‌Hپی، پژوهش‌گر حوزه اینترنت اشیا و مدیر توسعه کسب‌وکار شرکت سایمان تک بود.

در آغاز جلسه سارا ستوده، به توضیح رزومه کاری و فعالیت‌های خود پرداخت و گفت: نزدیک دو سال است که به صورت حرفه‌ای حوزه IOT و شهر هوشمند را دنبال می‌کنم و در آن فعالیت دارم. برای اولین بار با IOT در سال ۱۳۹۴ در یک کنفرانس در دانشگاه ارومیه آشنا شدم.

فعالیت‌های مختلفی داشتم که یکی از آن‌ها استارت‌آپ هاردنت است که در هکاتون اینترنت اشیا در دانشگاه علم و صنعت جز ۱۰ استارت‌آپ منتخب شد. هاردنت را با چند نفر از هم دانشکده‌ای‌ها شروع کردیم که زمان امدادرسانی به خودروها را در هنگام تصادفات به حداقل می‌رساند. دستگاه در خودرو تعبیه می‌شود و با بررسی شدت تصادف، وضعیت را به نزدیک‌ترین مرکز امدادرسانی و اورژانس اطلاع می‌دهد.

در پایان، ستوده، به علاقه‌مندان در این حوزه پیشنهاد کرد که حتما قسمت کسب‌و‌کار و مارکتینگ ایده‌تان را  به صورت واضح مشخص کنید، چون این حوزه جدید است و هر ایده‌ای که بدون داشتن بازار هدف و مدل کسب‌وکار مشخص پیش برود، شکست می‌خورد.