برگزاری رویداد رونمایش شتاب‌دهنده اکسل در اصفهان

برگزاری رویداد رونمایش شتاب‌دهنده اکسل در اصفهان

اولین رویداد رونمایش شتاب‌دهنده اکسل(AXELL)، چهارشنبه ۶ تیرماه ۱۳۹۷ در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار خواهد شد.

شتاب‌دهنده اَکسِل به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شتاب‌دهنده‌های فعال در اکوسیستم کارآفرینی ایران و با رویکرد توسعه استانی و با هدف حمایت از ایده‌های خلاقانه و کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، اینترنت اشیا، گردشگری الکترونیک، بازی، پلتفرم‌های ارائه محصول و خدمت، بازی و . . . در شهریور سال ۱۳۹۵ در ۳ استان گیلان، اصفهان و قزوین راه‌اندازی شده است.

به گفته ایمان زرین عضو، مدیر شتاب‌دهنده اکسل، رویداد رونمایش اکسل به‌عنوان اولین رویداد Demoday یا روز ارایه به سرمایه‌گذار در اکوسیستم استارت‌آپی اصفهان است. در این رویداد چهار استارت‌آپ «تالارنامه پلتفرم آنلاین برنامه‌ریزی مراسم عروسی»، «دیجی‌زرگر ویترین آنلاین طلا و جواهر»، «باکس ارایه‌دهنده تبلیغات تعاملی بر روی دستگاه‌های مگا باکس» و «اسمارتی‌پات ارایه‌دهنده گلدان‌هایی بر اساس فناوری اینترنت اشیا» به‌عنوان اولین خروجی چرخه شتاب‌دهی شتاب‌دهنده اکسل در اصفهان برای جذب سرمایه در مقابل سرمایه‌گذاران خطرپذیر سراسر کشور به ارایه خواهند پرداخت. این استارت‌آپ‌ها پس از طی کردن دوره فن‌افزایی و فن‌آفرینی در  شتاب‌دهنده اکسل، کسب‌وکارهای خود را ایجاد کرده‌اند و ضمن اثبات خود آماده جذب سرمایه برای شروع روند رشد و توسعه خود هستند.

مدیر شتاب‌دهنده اکسل اضافه کرد: رویداد رونمایش مهم‌ترین رویداد یک شتاب‌دهنده است که در دنیا از آن با نام Demoday یاد می‌کنند. در این رویداد استارت‌‎آپ‌هایی که موفق شده‌اند دوره شتاب‌دهی را به پایان برسانند و ثابت کنند که کسب‌وکارشان قابلیت رشد خوبی دارد، کسب‌وکار خود را در مقابل سرمایه‌گذاران ارایه می‌کنند، تا آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری مجاب کنند. برگزاری رویداد رونمایش در استان اصفهان، می‌تواند نشانه رشد بیشتر زیست‌بوم کارآفرینی نوآورانه در استان‌ها به ویژه در اصفهان باشد. اولین رویداد رونمایش اکسل گیلان نیز به زودی برگزار خواهد شد.

زرین عضو ادامه داد: یک‌سال پیش، بیش از ۱۱۰ تیم/ایده برای ورود به شتاب‌دهنده اکسل در اصفهان تقاضا دادند که از آن بین ۱۵ تیم منتخب در رویداد نوآفرینی به رقابت پرداختند و از آن بین، ۱۰ تیم موفق به ورود به دوره فن‌افزایی (پیش‌شتاب‌دهی) اکسل شدند. در مرحله بعد ۵ تیم توانستند خود را به دوره فن‌آفرینی (شتاب‌دهی) اکسل برسانند و درنهایت ۴ تیم دیجی زرگر، تالارنامه، باکس و اسمارتی پات آماده ارایه در رونمایش هستند. در این رویداد هر تیم در یک ارایه ۱۰ دقیقه‌ای دستاوردها، چشم‌انداز و نیاز خود را برای سرمایه‌گذاران شرح خواهد داد.