حمایت استانداری سمنان از ایده‌پردازان برای ایجاد مشاغل جدید
معاون استاندار سمنان خبر داد

حمایت استانداری سمنان از ایده‌پردازان برای ایجاد مشاغل جدید

حشمت‌الله عسگری معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان بابیان اینکه گردآوری ظرفیت‌های حوزه فناوری اطلاعات به ایجاد اشتغال در این حوزه منجر می‌شود، گفت: توجه به ظرفیت‌های ارتباطی برای توسعه اشتغال در سمنان ضروری است.

او در جلسه ستاد راهبردی توسعه و رونق اقتصادی سمنان با محوریت ایجاد فضای کسب‌وکار در حوزه فناوری اطلاعات به میزبانی استانداری با بیان اینکه توجه به ظرفیت‌های ارتباطی استان برای توسعه اشتغال ضروری است، اظهار کرد: نباید نقش استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها را در ایجاد کسب‌وکار اینترنتی نادیده گرفت زیرا تمامی این ظرفیت‌ها می‌تواند به ایجاد اشتغال منجر شود.

عسگری با بیان این‌که صرف اکتفا به شغل‌های دولتی ما را از توسعه اقتصادی در شرایط کنونی بازخواهد داشت، افزود: با توجه به اینکه توسعه آی. سی. تی در دستور کار قرار دارد، تحقق این گام در سایه همکاری دستگاه‌های اجرایی میسر می‌شود که امیدواریم ضمن گسترش این تعامل بتوانیم با بهره‌گیری از حوزه فناوری اطلاعات فرصت‌های شغلی جدید را در استان ایجاد کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان با بیان اینکه منابع مالی و تسهیلات برای طرح‌های قابل دفاع و توجیه‌پذیر حوزه آی. سی. تی پیش‌بینی‌شده است، گفت: برگزاری رویدادهای استارت‌آپی با همکاری پارک علم و فناوری در دو سال اخیر بسیار در استان مورد توجه بوده است چراکه دنیا نیز امروز به سمت کسب‌وکارهای جدید گرایش دارد و باید با جذب ایده‌ها به دنبال ایجاد فضای مشاغل جدید باشیم.

عسگری بابیان این‌که برگزاری جشنواره‌های مختلف به تراوش ذهن و خلق ایده‌های نو کمک می‌کند، تصریح کرد: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی فرصت طلایی برای ایجاد کسب‌وکارهای نوپا محسوب می‌شود که خوشبختانه دانشگاه‌های استان با تعریف کارآفرینی در این راستا گام‌های ارزشمندی برداشته است و نقش آن‌ها را در تحقق کسب‌وکار حوزه فناوری اطلاعات نباید نادیده گرفت.

او ضمن بیان اینکه برای ایجاد مشاغل و استفاده از ظرفیت‌های آی. سی. تی در حوزه شهری و روستایی نیازمند فعالیت بیشتر استارتاپ ها و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان هستیم، افزود: این آمادگی از سوی ستاد مدیریت اقتصادی استان وجود دارد تا صاحبان ایده را برای ایجاد مشاغل جدید موردحمایت قرار دهیم تا ایده‌پردازان به فعالیت در این حوزه بیشتر ترغیب شوند.