افتتاح دو شتاب‌دهنده تخصصی در دانشگاه‌ بوعلی‌سینا

شتاب‌دهنده چابوک به عنوان دومین شتاب‌دهنده تخصصی استان همدان در ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ در دانشگاه بوعلی‌سینا و با حضور مسعود برومند معاون پژوهش‌وفناوری وزیر علوم، تحقیقات‌وفناوری و جمعی از مدیران دانشگاه به صورت رسمی شروع به کار کرد.

شتاب‌دهنده چابوک در حوزه اینترنت اشیا فعالیت می‌کند. این شتاب‌دهنده استارت‌آپ‌های حوزه اینترنت اشیا، مهندسی‌پزشکی، کشاورزی‌ومحیط زیست، شهرهوشمند، صنایع‌دستی و گردشگری و بیمه‌و‌خدمات درمانی را حمایت خواهد کرد.

این شتاب‌دهنده در نظر دارد تا پایان سال ۱۳۹۷ کارگاه‌ها و رویدادهای «کارگاه خلاقیت و آموزشی کار گروهی، رویداد انتقال تجربه کارآفرینان برتر استان و کشور، کارگاه کسب و کار دیجیتالی، کارگاه بازاریابی دیجیتال، رویداد بازی‌سازی، رویداد آمادای، گپ‌وگفت‌های ماهیانه چابوک» را در دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار کند.

همچنین، شتاب‌دهنده هم پیوند نیز در حوزه‌های تخصصی IT و ICT  آغاز به فعالیت کرد. اولویت‌های این شتاب‌دهنده بلاک‌چین، فین‌تک، شهرهوشمند، سلامت، گردشگری، کشاورزی هوشمند و فناوری‌های نوین است.

شتاب‌دهنده هم‌پیوند تجربه همکاری موفق با شتاب‌دهنده‌های مطرح کشور و همچنین شتاب‌دهنده آکواریوم در برگزاری رویداد جایزه بزرگ اختراعات ایران را در کارنامه خود دارد و با هدف اشتغال‌زایی و کاهش نرخ بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان همدان، تحقق اقتصد مقاومتی و دانش‌بنیان، جذب سرمایه برای نوپاها و دسترسی آنها به بازارهای ملی و بین‌المللی در دانشگاه بوعلی‌سینا گشایش یافت.

این شتاب‌دهنده در نظر دارد در تیرماه ۱۳۹۷به پذیرش اولیه بپردازد و اولین دوره پیش شتاب‌دهی را مرداد امسال شروع کند. شروع پذیرش دوره دوم شتاب دهنده  آبان ۱۳۹۷ و همکاری در برگزاری رویدادهای مرتبط با حوزه فعالیت در دانشگاه بوعلی‌سینا از دیگر برنامه‌های شتاب‌دهنده هم‌پیوند است.