نوزدهمین نشست محفل کتاب در مشهد برگزار شد

نوزدهمین نشست محفل کتاب در مشهد برگزار شد

نوزدهمین نشست ماهانه محفل کتاب و تجربه پانوآ دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ به میزبانی فضای کار اشتراکی پانوآ (پایگاه نوآوری) در مشهد برگزار شد.

محفل کتاب و تجربه، نشستی ماهانه بین کنشگران زیست‌بوم استارت‌آپی، با محور خوانش، نقد و بررسی کتاب‌های منتخب روز در حوزه کسب‌وکار با تمرکز بر کسب‌وکارهای نوین و استارت‌آپ‌ها است.

در نوزدهمین محفل کتاب و تجربه پانوآ، کتاب «نوآفرینی» ترجمه کتاب originals توسط حمید چرم‌فروشان بررسی شد، چرم‌فروشان مدیرعامل استارت‌‌آپ مانیشن فعال در حوزه بازار آنلاین معاملات املاک و شرکت فناور عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی است. موضوع بحث و گفتگو در پنل انتقال تجربه این نشست، بررسی تصمیم‌های بنیادی در کسب‌وکار بود.

کتاب «نوآفرینی» نوشته آدام گرانت است، ترجمه کتاب توسط رضا رایان‌راد و محمدعلی شفیعا انجام شده‌است. کتاب نوآفرینی به موضوعات خلاقیت در کسب‌وکار، تحول سازمانی، کارآفرینی و موفقیت در کسب‌وکار می‌پردازد. این کتاب توسط انتشارات آریانا قلم به چاپ رسیده است.

در بخش اول کتاب به موضوع مدیریت ریسک‌ها و اینکه کارآفرین‌ها تا چه حد ریسک‌پذیر هستند پرداخته‌شده است، بخش دوم کتاب به موضوع پیشگام بودن یا نبودن می‌پردازد و اینکه پیشگام بودن در کنار مزایا می‌تواند چه معایبی داشته باشد و افراد موفق در کدام دسته معمولا قرار می‌گیرند. در بخش سوم کتاب در مورد نحوه شکل‌گیری شخصیت‌ها در افراد و میزان مسئولیت‌پذیری، خلاقیت و طغیانگری بچه‌ها با توجه به ترتیب تولد در خانواده بررسی می‌شود.

در بخش‌های بعدی کتاب در مورد جادوگر مالی میلیاردری که کارکنانش را به دلیل انتقاد نکردن اخراج می‌کند می‌خوانیم. در مورد اینکه بهترین راه برای کنترل استرس آرام ماندن نیست و یا اینکه بدبینی گاه انرژی‌بخش‌تر از خوش‌بینی است بحث می‌شود.

در بخش دوم این محفل کتاب به نقد و بررسی کتاب و بحث آزاد بین حاضران پرداخته شد و در بخش سوم این نشست با عنوان «انتقال تجربه»، حاضران به بیان تجربه‌های مرتبط و دستاوردها و راهکارهای مسایل بیان‌شده در فضای بومی کسب‌وکار ایران پرداختند.