نشست هم‌اندیشی استارت‌آپ‌های هرمزگان برگزار شد

نشست هم‌اندیشی استارت‌آپ‌های هرمزگان برگزار شد

نشست مشترک پارک علم و فناوری هرمزگان و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با استارت‌آپ‌های هرمزگان پنج‌شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ با حضور علی فتی رییس پارک علم و فناوری و مهدی عسکری‌زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان با هدف شناسایی ظرفیت استارت‌‌آپ‌ها و حمایت‌های لازم از این گروه‌ها برگزار شد.
علی فتی رییس پارک علم و فناوری هرمزگان در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های ایجاد شده برای گروه‌های استارت‌آپی افزود: پارک علم و فناوری هرمزگان از سال ۹۳ به طور جدی در حوزه گروه‌های استارت‌آپی ورود کرد تا بتواند نسبت به گسترش این نوع کسب‌و‌کارها قدم‌های لازم را بردارد.
او با بیان اینکه توسعه گروه‌های استارت‌آپی با برگزاری رویدادهای مختلف از جمله استارت‌آپ‌ ویکند از این مجموعه کلید خورد گفت: این اقدام باعث شد تا دیگر مجموعه‌ها از تجربیات پارک علم و فناوری در هرمزگان استفاده و نسبت به گسترش این نوع کسب‌و‌کارها گام بردارند.
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به همکاری پارک علم و فناوری و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در این حوزه افزود: همکاری مشترک این دو مجموعه از سال گذشته به طور رسمی آغاز شد و گام‌های موثری در این زمینه برداشته شده است که امیدواریم سرانجام خوبی در حوزه کسب‌و‌کارهای نوپا داشته باشد.
او افزود، ورود حوزه ارتباطات استان به این حوزه بسیار مثبت است و زمینه توسعه این شرکت‌ها را تسریع می‌بخشد.
علی فتی گفت: پارک علم و فناوری هرمزگان هر نوع حمایتی که از این گروه‌ها در توان داشته باشد انجام می‌دهد و تلاش می‌کند تا استارت‌آپ‌های موفقی در استان هرمزگان شکل بگیرد.
رییس پارک و علم و فناوری همچنین با بیان این که با تلاش عسکری‌زاده به عنوان نماینده ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان رشد خوبی در حوزه ICT شاهد هستیم، گفت: مفاهیم خلق ثروت در کسب‌و‌کار استارت‌آپی به معنی واقعی خود در بین فعالان این حوزه تعریف شده است. در خصوص کمبود نیروی متخصص، مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در سال جاری اقدام به تربیت متخصص از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی خواهد کرد.
مهدی عسکری‌زاده مدیر ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان نیز در این جلسه ضمن اشاره به این که امروز در کشورهای توسعه یافته دنیا، یکی از بیشترین درآمد‌ها و ارزش افزوده مربوط به بخش خدمات، در بخش فناوری اطلاعات است گفت: زیرساخت و نیروی انسانی توانمند، در استان هرمزگان وجود دارد و برای خلق ثروت در این حوزه ‌لازم است که اتصال به بازارهای فناوری اطلاعات برقرار شود.
عسکری‌زاده مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان در این خصوص افزود: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با کمک به تسهیل فرایند خلق ثروت در حوزه فاوا به دنبال آن است که استان سهم مناسب از بازار ICT کشور را کسب کند.
او اولویت خلق ثروت از تولید محتوا را با توجه به پتانسیل گردشگری و آبزیان دریایی به دلیل وجود خلیج فارس و جزایر متعدد در استان بسیار دارای اهمیت عنوان کرد و گفت:  باید با ورود ICT به تمامی این بخش‌ها و بهره‌گیری از فناوری اطلاعات به عنوان یک مزیت بزرگ در این حوزه‌ها استفاده کرد و باعث خلق ثروت، شکوفایی و اقتصادی سبز در استان باشیم.
عسکری‌زاده گفت: فناوری اطلاعات باعث کاهش هزینه‌ها، افزایش رفاه و بهره‌وری و موتور ایجاد اشتغال است و می‌توانیم با استفاده از فناوری اطلاعات در صنعت شاهد رشد و توسعه در تمامی بخش‌ها از جمله در صنعت گردشگری در استان هرمزگان در آینده نزدیک باشیم.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان با اشاره به این که طرح‌های توسعه‌ای برای خلق ثروت باید متناسب با ظرفیت‌های استان باشد، افزود: با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه بین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و پارک علم و فناوری ارایه خدمات آموزشی، مشاوره‌ای و پشتیبانی از استارت‌آپ‌های فعال بر عهده پارک علم و فناوری است که این امر تسهیل‌گری در رشد کسب‌و‌کارهای نوپای حوزه فاوا و در نتیجه خلق ثروت را در پی خواهد داشت.
در پایان نمایندگان شرکت‌های فناور IT برنامه‌ها، اهداف و موانع پیش روی خود در خلق ثروت از استارت‌آپ خود را با مدیر ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان مطرح کردند.