رونمایی سامانه جامع حمایتی صنایع کوچک در آذربایجان غربی

سامانه خدمات جامع حمایتی از صنایع با هدف عرضه خدمات به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط با حضور معاون امور اقتصادی استاندار و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شهرک فناوری الکترونیک و صنایع غذایی ارومیه هفتم خرداد ۱۳۹۷ رونمایی شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی شامگاه سه‌شنبه در حاشیه آیین رونمایی از این سامانه افزود: سامانه جامع حمایتی برای اولین‌بار در کشور به عنوان پایلوت در ارومیه رونمایی شده است و پس از بررسی عملکرد آن با مرکزیت این استان در سطح کشور اجرایی می‌شود.

علی عبدلی ادامه داد: در این سامانه تمامی فعالیت‌های واحدهای صنعتی و خرید و فروش آنها ثبت می‌شود و خریدار می‌تواند با مراجعه به این سامانه محصولات تولیدی را مشاهده و از طریق همین سامانه اقدام به خرید محصول کند.

او افزود: ارایه آموزش‌های مجازی به صنعتگران از دیگر برنامه‌های این سامانه است و با راه‌اندازی و گسترش آن در کشور می‌توان آموزش‌های کم‌هزینه‌ای به صنعتگران ارایه کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در راستای حمایت از کالای ایرانی نیز صفحه‌ای جداگانه در داخل همین سامانه طراحی شده است تا خریداران، محصولات تولیدی ایرانی را مشاهد کرده و محصولات مورد نیاز داخلی را خریداری کنند.

عبدلی با تاکید بر اینکه این سامانه می‌تواند تاثیر مثبتی در توسعه صنعتی داشته باشد، ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرک‌های صنعتی می‌توان وضعیت کسب‌وکار را بهبود بخشید و چرخ صنعت را به حرکت درآورد.

او بیان کرد: توسعه و گسترش تکنولوژی، توسعه مدیریت و عملیات، گسترش صادرات و توسعه تجارت، شبکه‌گستری و اطلاع‌رسانی کسب‌وکارها و تامین مالی و توسعه سرمایه‌گذاری از برنامه‌ها و ماموریت‌های این سازمان است.