طراحی و توسعه بازی‌های ویدیویی توسط یک تیم استارت‌آپی
با راه‌اندازی یک استودیوی بازی محقق شد

طراحی و توسعه بازی‌های ویدیویی توسط یک تیم استارت‌آپی

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق به تشکیل یک استودیوی طراحی و توسعه بازی‌های ویدئویی شدند.

پیمان قربان‌زاده موسس تیم استارت‌آپی «ملودی گیم» اظهار کرد: ملودی گیم یک استودیوی ساخت بازی‌های هدفمند با رویکرد تجاری است که موفق به راه‌اندازی آن در قالب تیم استارتاپی شدیم.

او با اشاره به هدف از تشکیل این تیم استارت‌آپی گفت: با توجه به استفاده روزافزون مردم از گوشی‌های هوشمند، عمده هدف ما با این استارت‌آپ دور کردن مردم از دغدغه‌های روزمره و آشفتگی‌های فکری است، ضمن اینکه ما اعتقاد داریم بازی‌ها می‌توانند به تقویت استعداد انسان‌ها کمک کنند.

قربان‌زاده با بیان اینکه این بازی‌ها قابل نصب روی دستگاه‌های هوشمند اندروید و IOS هستند، بیان داشت: برای طراحی بازی‌ها سعی می‌کنیم پیاده‌سازی المان‌ها و مکانیک‌های بازی طوری باشد که بازیکن به‌راحتی بتواند تعامل خوبی با بازی برقرار کند و همچنین همواره در صدد بوده‌ایم که از گرافیک‌های معناداری در بازی‌ها استفاده کنیم.

او با بیان این‌که در طراحی بازی‌ها به قوانین و اصول حرفه‌ای رقابت پایبند هستیم، اظهار کرد: در ساخت بازی‌ها با توجه به عملکرد در نوآوری سعی می‌کنیم از مکانیک‌های جدید و همچنین پرطرفدار با تلفیق ایده‌های جدید خودمان بهره ببریم تا از حیث گیم پلی در عین معمولی بودن تجربه هیجان‌انگیزی را برای بازیکنان خلق کنیم.

فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد قزوین ادامه داد: در حال طراحی و پیاده‌سازی یک بازی در سبک اکشن – رانندگی هستیم که شهریور امسال قابل دانلود باشد. در کنار این‌ها روی یک پروژه عظیم گیم فای کردن فروشگاه‌های اینترنتی کار می‌کنیم که ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک از آن رونمایی می‌کنیم.

قربان‌زاده تاکید کرد: در صدد هستیم شرکتی برای تیممان به ثبت برسانیم تا در مسیر دانش‌بنیانی حرکت کنیم.

این تیم استارت‌آپی از ۶ نفر(برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده بازی، برنامه‌نویس سرور، گرافیست، موشن دیزاینر، نقاش دیجیتال، آهنگساز) تشکیل شده است که پیمان قربان‌زاده موسس و مدیر تیم و توسعه‌دهنده و محمد مرتضائی برنامه‌نویس و سرپرست تیم است.