ارائه ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات برای طرح‌های کارآفرینی در آذربایجان‌غربی

رییس گروه ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی از اختصاص ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات برای طرح‌های کارآفرینی جوانان در استان سخن گفت.

مهدی همایون‌فر رییس گروه ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی در گفت‌وگوی اختصاصی و در تشریح این خبر گفت: با امضای تفاهم‌نامه بین معاونت سازماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید و به منظور ارایه وام‌ها و تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی و حمایت از کارآفرینی جوانان، ۱۲ میلیارد و ۹۷۲میلیون ریال اعتبار برای استان آذربایجان‌غربی در نظر گرفته شده است و جوانان می‌توانند با ارایه طرح‌های خود و بعد از بررسی نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
او در مورد شرایط پرداخت تسهیلات نیز افزود: بر اساس مصوبه کارگروه، حداکثر تسهیلات پرداختی یکصد میلیون تومان خواهد بود ضمن اینکه قرار است که حداکثر ۲۰ درصد از اعتبار برای طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه ورزش و حداکثر ۲۵ درصد برای افراد بالای ۲۹ سال باشد.
همایونی‌فر کارمزد تسهیلات پرداختی را ۴ درصد اعلام کرد و گفت: این تسهیلات در ۳ حالت راه‌اندازی و تجهیز، نوسازی و تکمیل و سرمایه در گردش پرداخت می شود.
او در مورد مهم‌ترین اولویت‌های پرداخت تسهیلات نیز اظهار کرد: صنایع دستی، گردشگری و بوم‌گردی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی و گلخانه‌های مقیاس کوچک، کفش، پوشاک و منسوجات چرمی، صنایع خلاق از قبیل اسباب‌بازی، چاپ، نشر، تبلیغات و بازاریابی، طرح‌های صنعت بسته‌بندی و واحدهای توسعه شبکه فروش از جمله موضوعاتی است که امکان پرداخت تسهیلات برای آنها وجود دارد.

 

کلمات کلیدی: تسهیلات، کارآفرینی، صندوق کارآفرینی امید