جشنواره‌ ایده‌های نوآورانه حوزه معدن و صنایع معدنی
با حمایت ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی برگزار می‌شود

جشنواره‌ ایده‌های نوآورانه حوزه معدن و صنایع معدنی

جشنواره ایده‌های نوآورانه حوزه معدن و صنایع معدنی (اینومان) با حمایت ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی برای حمایت از ایده‌های نوآورانه معدن و صنایع معدنی ۲۳ و ۲۴ تیرماه سال جاری توسط سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برگزار می‌شود. علاقمندان برای ارسال ایده خود تا ۱۱ تیرماه ۱۳۹۷مهلت دارند.

شناسایی نوآوران فناور بخش معدن و صنایع معدنی، فرصت‌سازی برای صاحبان ایده‌های معدنی و صنایع معدنی، تجاری‌سازی اید‌ه‌های برتر، حل مسایل ملی مبتنی بر اندیشه ایرانی، جلب و هدایت سرمایه‌گذاری، همگرایی صاحبان صنعت و پژوهشگران فناور و توسعه فضای تعامل، همفکری و خلاقیت از اهداف این جشنواره است.

همچنین فناوری‌های نوین اکتشاف، استخراج، فرآوری و صنایع معدنی با تاکید بر فاوا، نانو و بایو، مدیریت انرژی و آب در معدن و صنایع معدنی، ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست در معدن و صنایع معدنی، محصولات نوین و کاربردهای جدید مواد معدنی، مدیریت پسماند و باطله معدن و صنایع معدنی و خدمات پشتیبان زنجیره معدن و صنایع معدنی محورهای این رویداد است.

ایده‌هایی که در این فراخوان نام‌نویسی کردند، بعد از طی یک مرحله داوری، فرصت عملیاتی شدن به‌دست می‌آورند که این کار با پشتیبانی شتاب‌دهنده‌ها و مراکز سرمایه‌گذار انجام می‌شود.