توسعه استارت‌آپ‌ها از اهداف جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت
دبیر اجرایی جشنواره‌ رسانه‌های دیجیتال سلامت مطرح کرد

توسعه استارت‌آپ‌ها از اهداف جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت

دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت با اشاره به این‌که توسعه استارت‌آپ‌های دیجیتال سلامت یکی از اهداف این جشنواره است، اظهار کرد: باید از ابزارهای گسترده تاثیرگذار فناوری امروز جامعه به بهترین شکل بهره برد.

محمدعلی حجازی گفت: رسانه‌ها به‌عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه مبانی سلامت و آگاه‌‌سازی در این حوزه نقشی به‌سزا در ارتقای سلامت جامعه داشته‌اند، اما امروز به دلیل پیشرفت‌های شگرف در فناوری‌های مدرن و سبک ارائه محتوا در رسانه‌ها، فضای سایبری و دنیای مجازی یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتباطی لقب گرفته‌اند.

او با اشاره به جمعیت بالای ۴۰ میلیونی استفاده‌کنندگان از تلفن‌های همراه هوشمند در ایران گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالای فناوری‌ها و اهمیت ارتقای سلامت، باید بتوان به شکل روزآمد این ابزارها را در مسیر ارتقای سلامت در جامعه، مورد استفاده قرار داد و از ظرفیت‌های بالای صنعت دیجیتال در توسعه مبانی سلامت و ایجاد اشتغال سازنده استفاده کرد.

حجازی گفت: امروزه در فرآیند توسعه پایدار، مهم‌ترین عامل در پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و باقی ماندن در عرصه رقابت جهانی، استفاده موثر از منابع علمی و فناوری‌های نوین است. تحقق اهداف عالی نظام سلامت، تنها با برنامه‌ریزی و استفاده از تمامی فناوری‌های روز و نوین محقق خواهد شد و در این میان، تاثیرگذارترین فناوری شناخته شده در دهه گذشته، فناوری اطلاعات است.

دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت یادآور شد: توسعه استارت‌آپ‌های دیجیتال سلامت یکی از اهداف جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال است.

او اظهار کرد: شناسایی تولیدکنندگان فناوری و رسانه‌های دیجیتال، استفاده از این ظرفیت‌ها در رفع نیازهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یکپارچه‌سازی فرهنگی در به‌کارگیری رسانه‌های دیجیتال در بین مردم، توسعه کاربری فناوری‌های دیجیتال در نظام سلامت، رتبه‌بندی و شاخص‌گذاری آثار و خدمات الکترونیک سلامت و معرفی برگزیدگان با همکاری معاونت اجتماعی و مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از هدف‌گذاری‌های این جشنواره است.

حجازی افزود: در این جشنواره مقرر شده است تا رسانه‌های دیجیتال و خدمات الکترونیک برتر در نمایشگاه جانبی، در معرض دید دست‌اندرکاران نظام سلامت قرار گیرند.

جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت توسط موسسه فرهنگی آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود. امیرحسین اسدی دبیر علمی و محمدعلی حجازی دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، برگزاری این رویداد را عهده‌دار هستند.