همکاری فین‌تک‌ها با یکدیگر لازمه دستیابی به جهش و توسعه
معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران عنوان کرد

همکاری فین‌تک‌ها با یکدیگر لازمه دستیابی به جهش و توسعه

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران بر لزوم تعامل هرچه بیشتر فین‌تک‌ها و همکاری آن‌ها با یکدیگر برای دستیابی به موفقیت و توسعه تاکید کرد و گفت که این امر به واسطه فین‌استارز تسهیل می‌شود.

بهنام محسنی با اشاره به استقرار دبیرخانه دایمی فین‌استارز در فرابورس ایران، برگزاری فین‌استارز همزمان با فاینکس را گامی فراتر برای نمایشگاه بورس، بانک و بیمه خواند و گفت: رویداد فین‌استارز۲۰۱۸ در شرایطی برگزار شد که ما شاهد بلوغ بازار سرمایه هستیم.

او تصریح کرد: نهادهای مالی متنوع، بازارها و ابزارهای جدید پس از تصویب قانون بازار شکل گرفتند و رفته‌رفته توسعه پیدا کردند بنابراین اکنون در سطح قابل قبولی از بازار سرمایه هستیم؛ البته این سطح در کنار همه مزایایی که دارد، با چالش‌هایی نیز مواجه است.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران با بیان اینکه همه معتقدیم که راه‌حل توسعه بازار سرمایه و گذر از این چالش‌ها، عبور از IT است و باید بستر فناوری اطلاعات و تکنولوژی‌های نوین را توسعه دهیم، ادامه داد: یکی از دلایل حضور فین‌تک‌ها در فین‌استارز ۲۰۱۸ توسعه کاربرد استفاده از فناوری‌های نوین در بازارهای مالی کشور است.

محسنی با تاکید بر اینکه مقرر است فین‌تک‌ها در بازار سرمایه به ارکان این بازار، فعالان و سرمایه‌گذاران کمک کنند تا از چالش‌های نظارتی، مالی و توسعه‌ای عبور کنند، گفت: قطعا ورود به حوزه فین‌تک راه‌حل چالش‌های بازار سرمایه است؛ امیدواریم بذر توسعه IT و تکنولوژی از دل فین‌تک‌ها شکل گیرد و رشد کند.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران ابراز امیدواری کرد که زمانی می‌رسد مشاهده می‌کنیم فین‌تک‌ها توانسته‌اند چالش‌های بزرگی را در بازار سرمایه رفع کنند.

او در ادامه در مورد عملکرد مثبت استارت‌آپ‌های حاضر در فین‌استارز نیز گفت: همه استارت‌آپ‌ها در حوزه کاری خود توانا هستند و هر کدام از منظری می‌توانند به بازارهای مالی کمک کنند؛ بالاخص در بازار سرمایه در حوزه‌هایی همچون الگوریتم‌های معاملاتی، نظارتی و تسهیل فرایند KYC (ریسک عدم شفافیت)، استارت‌آپ‌ها می‌توانند ورود پیدا کنند.

محسنی یادآور شد که فین‌تک‌های حاضر در فین استارز ۲۰۱۸ باید فکر توسعه‌ای داشته باشند و به این نکته توجه کنند که با همکاری فین‌تک‌ها، جهش رخ می‌دهد.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران در پایان در تکمیل سخنان خود گفت: اگر فین‌تک‌ها با یکدیگر همکاری کنند، می‌توانند اقداماتی انجام دهند که به صورت اهرمی بسیار فراتر و عظیم‌تر از کار انفرادی است.