استارت‌آپ‌ها در «اینوتکس‌پیچ» رقابت می‌کنند

استارت‌آپ‌ها در «اینوتکس‌پیچ» رقابت می‌کنند

رویداد «اینوتکس‌پیچ» به منظور رقابت میان استارت‌آپ‌ها، همزمان با هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

یک بخش جذاب در نمایشگاه‌های نوآوری در دنیا، رقابت استارت‌آپ‌ها در قالب مسابقه‌ای است که در آن ضمن حضور داوران برای امتیازدهی، سرمایه‌گذاران نیز حضور دارند تا بتوانند فرصت‌های مناسب را شناسایی کنند و با آنها به مذاکره بپردازند. به همین منظور، یکی از رویدادهای جانبی نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ برگزاری رقابت بین استارت‌آپ‌ها با عنوان «اینوتکس‌پیچ» است.

مرحله اولیه این رقابت‌ها، در خرداد و تیرماه سال ۹۷ (ماه ژوئن سال ۲۰۱۸) در ۴ شهر مختلف ایران (تهران، اهواز، شیراز و مشهد) برگزارشده و برترین‌های هر شهر مشخص خواهند شد. در هر شهر ۲ استارت‌آپ منتخب امکان حضور در مرحله نهایی رویداد همزمان با نمایشگاه اینوتکس را خواهند داشت، که به تیم اول هر شهر کمک هزینه حضور در رویداد نهایی تهران نیز تعلق می‌گیرد.

در رویداد نهایی استارت‌آپ‌های برنده این چهار شهر به همراه منتخبین استارت‌آپ‌های حاضر در نمایشگاه اینوتکس به رقابت خواهند پرداخت. این استارت‌آپ‌ها توسط داوران ارزیابی‌شده و در پایان جوایز نفیسی به برگزیدگان اهدا می‌شود.

این رقابت‌ها با هدف سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها انجام می‌شود، لذا دبیرخانه نمایشگاه با دعوت از سرمایه‌گذاران برای شرکت در این رویداد مقدمات لازم را جهت سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها فراهم آورده است.

جوایز استارت‌آپ‌های برتر به این شکل خواهد بود که به استارت‌آپ اول ۸ میلیون تومان، استارت‌آپ دوم ۵ میلیون تومان و به استارت‌آپ سوم ۳ میلیون تومان اهدا می‌شود. ثبت‌نام از تاریخ ۵ خرداد آغاز شده و تا ۲۰ خرداد ادامه خواهد داشت.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX ۲۰۱۸)، بزرگ‌ترین نمایشگاه تخصصی در حوزه تکنولوژی و نوآوری در ایران، به همت پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۱۴ تا ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار می‌شود.