مجوزهای کسب‌و‌کار برای استارت‌آپ‌ها در حوزه گردشگری کاهش یافت
رییس سازمان ملی کارآفرینی ایران

مجوزهای کسب‌و‌کار برای استارت‌آپ‌ها در حوزه گردشگری کاهش یافت

رییس سازمان ملی کارآفرینان گفت: از این به بعد استارت‌آپ و کسب‌وکارهای نوپا در حوزه گردشگری نیازی به اخذ مجوز Tnamed نداشته باشند و سازمان میراث فرهنگی نیز با استناد به سامانه مذکور دیگر الزامی برای استفاده از این نماد برای این کسب‌وکارها نخواهد داشت.

حسین سلاح‌ورزی در خصوص کاهش مجوزها و تسهیل فعالیت استارت‌آپ‌ها در فضای مجازی گفت: پس از پیگیری‌هایی که سازمان ملی کارآفرینان داشت سرانجام هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار تصویب کرد که از این به بعد استارت‌آپ و کسب‌وکارهای نوپا در حوزه گردشگری نیازی به اخذ مجوز Tnamed  نداشته باشند و سازمان میراث فرهنگی نیز با استناد به سامانه مذکور دیگر الزامی برای استفاده از این نماد برای این کسب‌وکارها نخواهد داشت.

او ادامه داد: برای فعالان خدمات گردشگری در فضای مجازی و استارت‌آپ‌های مرتبط تنها اخذ پروانه کسب از اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی کفایت می‌کند.

سلاح‌ورزی تصریح کرد: مجوز بند ب که مبنای مصوبه سال ۱۳۸۰ هیات وزیران است شامل فروشندگان خدمات این دفاتر در فضای مجازی نخواهد بود و همان جواز از اتحادیه برای فعالین این حوزه کافی است.

رییس سازمان ملی کارآفرینان در پایان تصریح کرد: حذف این بند تاثیر قابل توجهی برای بهبود فضای کسب‌وکارهای اینترنتی در حوزه گردشگری خواهد داشت.