نخستین رویداد استارت‌آپ ویکند سلامت الکترونیکی
با حمایت کارگروه سلامت الکترونیک ستاد توسعه فناوری اطلاعات ارتباطات و فضای مجازی برگزار می‌شود

نخستین رویداد استارت‌آپ ویکند سلامت الکترونیکی

نخستین رویداد استارت‌آپ ویکند سلامت الکترونیکی به‌منظور ارایه خدمات با حمایت کارگروه سلامت الکترونیک ستاد توسعه فناوری اطلاعانت ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی؛ رویداد ملی استارت‌آپ ویکند سلامت الکترونیکی، به‌عنوان یک رویداد مهم نوآورانه و کارآفرینانه با محوریت فناوری اطلاعات در حوزه سلامت به‌منظور ارایه خدمات سلامت در بستر فضای مجازی و فناوری‌های نوین برگزار می‌شود.

در رویداد ملی استارت‌آپ ویکند سلامت الکترونیک ایده‌های مرتبط مجموعه فعال در حوزه سلامت و سلامت الکترونیک طی فراخوانی ورود پیدا می‌کنند. بنابر این، در پی این رویداد آموزش‌های لازم برای تبدیل ایده به یک استارت‌آپ کارآمد ضمن کارگاه‌های آموزشی و ارایه مشاوره‌های تخصصی به شرکت‌کنندگان ارایه می‌شود؛ همچنین امکان تیم‌سازی برای علاقه‌مندان در این رویداد امکان‌پذیر خواهد بود. پس از تکمیل طرح‌ها با کمک‌مربیان باتجربه، ایده‌ها مورد ارزیابی داوران قرار می‌گیرد و سه ایده برتر انتخاب می‌شود تا برای تجاری‌سازی موردحمایت قرار گیرد.

سیدسجاد مروی دبیر کارگروه سلامت الکترونیک ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی؛ در رویدادهای شبیه استارت‌آپ ویکندها سعی می‌کنند علاوه بر انتخاب ایده‌های مناسب راهنمایی و‌ قدرت حل مشکل میان فعالان شرکت‌کننده را ارتقا دهند تا درنهایت بتوانند به یک کسب‌وکار موفق دست یابند.

مروی در ادامه اضافه کرد: روند اجرایی این رویداد بدین‌صورت است که علاوه بر صاحبان ایده، افرادی که علاقه‌مند به ایده‌پردازی هستند نیز از سراسر کشور قادر به شرکت در این رویداد هستند.

دبیر کارگروه سلامت الکترونیک ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی؛  بابیان اینکه رویدادهای مشابهی در حوزه فناوری اطلاعات تاکنون برگزارشده است گفت: یکی از رویکردهای برگزاری این رویداد ملی موضوعی و تخصصی بودن این فرآیند است تا امکان موفقیت کسب‌وکارهای مربوطه در حوزه سلامت الکترونیک را افزایش دهد.

اهداف

ترویج فرهنگ خلاقیت، کارتمی و کارآفرینی، ایجاد محیط خلاقانه و کارآفرینانه میان نخبگان دانشگاهی برای پرورش روحیه کسب‌وکارهای نوین درزمینه سلامت الکترونیکی؛ شناسایی ایده‌های فناورانه برای توسعه کسب‌وکارهای نوپا در حوزه سلامت الکترونیکی؛ استفاده از ایده‌های خلاقانه در زمینه کسب‌وکارهای سلامت الکترونیکی برای کاهش هزینه‌های خدمات سلامت‌محور، گسترش عدالت و مدیریت بحران در بخش سلامت و استفاده از پتانسیل کسب‌وکارهای الکترونیکی سلامت برای ترویج خدمات سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها، شناسایی و دعوت از سرمایه‌گذاران برای حمایت مالی از شرکت‌های نوپای استارت‌آپی برای تجاری‌سازی محصولات همچنین ایجاد ارتباط موثر بین تیم‌های کارآفرین و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند از مهم‌ترین اهداف این رویداد ملی است که می‌توان به آن اشاره کرد.

رویداد ملی استارت‌آپ ویکند سلامت الکترونیکی، رویداد مهم نوآورانه و کارآفرینانه با محوریت فناوری اطلاعات در حوزه سلامت است  که دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران با توجه به رسالت خود در زمینه ارایه خدمات سلامت در بستر فضای مجازی و فناوری‌های نوین با مشارکت مراکز برون بخشی (معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان نظام پزشکی، سازمان نظام صنفی رایانه‌های کشور، پژوهشکده مطالعات فناوری) و نیز درون بخشی (دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی، دفتر ارتباط با صنعت و مرکز رشد فناوری اطلاعات سلامت، دفتر استعداد درخشان، مجتمع بیمارستانی امام خمینی و مرکز تحقیقات بیماری‌های شغلی و طب کار)  به مدت ۳ روز در مرداد ۱۳۹۷ برگزار خواهد کرد.