fa-IR
تاکید بر شناسایی زیست‌بوم کسب‌وکارهای نو در مازندران
در جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای نو سازمان نصر مازندران مطرح شد

تاکید بر شناسایی زیست‌بوم کسب‌وکارهای نو در مازندران

سومین جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای نو عصر چهارشنبه، ۹خرداد ۱۳۹۷ در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران برگزار شد.
رییس کمیسیون کسب‌وکارهای نو سازمان نصر مازندران، گفت: کمیسیون کسب‌وکارهای نو با هدف رونق کسب‌وکار در حوزه فناوری اطلاعات تشکیل شده‌است تا با استفاده از نظرات متخصصین حوزه برای ترسیم اهداف و پیشبرد برنامه‌ها قدم بردارد.
ابوالقاسم شاکری با تاکید بر شناسایی زیست‌بوم کسب‌وکارهای نو، افزود: لازم است تا این زیست‌بوم در نهادهای مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات شناسایی و مشخص شود. از طرفی باید بدانیم که این کسب‌وکارها ارتباط نزدیک با فضای مجازی و اینترنت دارند.
او با بیان این که چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات باید مشخص و شفاف‌سازی شود، اضافه کرد: سعی کمیسیون بر این است که راهکارهایی برای توسعه فعالیت‌های کسب‌و کار در جامعه فراهم کند تا اعضای سازمان از آن بهره‌مند شوند.
مسئول مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا واحد مازندران در ادامه بیان کرد: این مرکز با هدف توانمندسازی متخصصان فاوا و صاحبان ایده‌های کسب وکار در ۳۳ استان راه‌اندازی شده است.
محمد ابراهیم پور افزود: این مرکز در تلاش است تا روند ایجاد، رشد و توسعه‌ کسب‌وکارها را تسهیل کند و فرصت لازم برای تعامل آسان، آزاد و حرفه‌ای در حوزه‌ آفرینش، رشد و توسعه‌ کسب‌وکارها را فراهم آورد.
محمد ابراهیم پور با اشاره به این که ماموریت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا هم‌راستا با پارک علم‌و فناوری مازندران است، افزود: سازمان فناوری اطلاعات در راستای انجام اهداف تعیین شده مرکز به صورت مستقیم با پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها تفاهم‌نامه امضا کرده است.
او با بیان اینکه مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا واحد مازندران از تیرماه ۹۶ راه‌اندازی شد، اضافه کرد: فعالیت اجرایی مرکز از تاریخ مهرماه سال گذشته آغاز شد و تاکنون چند دوره کارگاه آموزشی در شهرهای مختلف استان برگزار شده است.
مسئول مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا واحد مازندران با بیان چالش‌های حوزه فعالیت استارت‌آپ‌ها، گفت: بیشتر استارت‌آپ‌ها تیم کاری مناسبی ندارند و از طرفی کمبود منتور واقعی و سرمایه‌گذار خطرپذیر هم از مشکلات آنان است.
در پایان جلسه قرار شد که کمیسیون کسب‌وکارهای نو برای معرفی و پیاده‌سازی اهداف با نهادهای مرتبط در بخش کسب‌وکار جلساتی را برگزار کند.