fa-IR
آمادگی مخابرات برای حمایت از پروژه‌های بهینه‌سازی مصرف
در بازدید مدیرکل مخابرات منطقه خراسان رضوی از پارک علم و فناوری خراسان عنوان شد

آمادگی مخابرات برای حمایت از پروژه‌های بهینه‌سازی مصرف

مدیرکل مخابرات منطقه خراسان رضوی سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ از شرکت‌های فنی مهندسی بهپویان، اتوماسیون اداری حسیب و اکسیر رایانه صبا که در حوزه فناوری اطلاعات مشغول به‌کار و مستقر در پارک علم و فناوری خراسان رضوی هستند، بازدید کرد.

شرکت فنی مهندسی بهپویان فعال در زمینه هوشمندسازی و تصمیم‌سازی مصرف انرژی است، شرکت بهپویان، در زمینه خدمات انرژی ESCO مورد تایید سازمان بهره‌وری انرژی ایران است. کارگزار ضمن بیان همکاری مشترک مخابرات و شرکت‌های برق استان، یکی از موارد اشتراک را، مدیریت مصرف برق عنوان کرد. کارگزار از آمادگی مخابرات برای حمایت از پروژه‌های شرکت‌های بهینه‌سازی مصرف خبر داد.

شرکت اتوماسیون اداری حسیب، تولید کننده سامانه‌های اداری که مهم‌ترین آن‌ها سامانه یکپارچه بودجه‌ریزی، نظارت بر اجرا مدیریت منابع با عنوان «سامانه سیبنا» است، یکی از مشتریان آن شهرداری مشهد است، سازمان بهزیستی و سازمان بیمه سلامت از دیگر مشتریان این شرکت هستند.

شرکت اکسیر رایانه صبا، فعال در زمینه داده‌کاوی، شرکتی که برای ۱۶۰ نفر ایجاد اشتغال کرده‌است که ۸۰ درصد از آنها دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر از آن هستند.

علی جاهدی، مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان و مدیر مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا واحد خراسان رضوی، ضمن معرفی مرکز کسب‌وکارهای نوپا عنوان کرد: در یک سال گذشته در قالب مرکز کسب‌وکارهای نوپا با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران در راستای خدمت‌رسانی به استارت‌آپ‌ها، ۲۰ کارگاه آموزشی تخصصی، حضور در نمایشگاه ایرانکام با عنوان پاویون استارت‌آپ‌ها برای میزبانی استارت‌آپ‌های استان و ارایه محصولاتشان، حمایت در برگزاری بیش از ۱۰ رویداد استارت‌آپی و برگزاری بزرگترین گردهمایی استارت‌آپی در پردیس سینمایی اطلس برخی از کارهایی است که انجام شده‌است.

جاهدی عنوان کرد: پارک علم و فناوری خراسان در پروژه‌های راهبردی و کلان استان از جمله تدوین سند راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، طراحی و راه‌اندازی سامانه ارزیابی آمادگی الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی استان، راه‌اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا واحد خراسان رضوی و تدوین سند توسعه شهر هوشمند حضور داشته‌است.

کارگزار اظهار کرد: در حال حاضر استان خراسان رضوی از ۲.۵ میلیون مشترک تلفن ثابت و ۴ میلیون مشترک تلفن همراه برخوردار است و این موضوع ظرفیت بسیار خوبی را برای حضور شرکت های بخش خصوصی را در مخابرات فراهم می‌کند. کارگزار همچنین افزود مخابرات از پروژه‌هایی که بتوانند هزینه‌های جاری این سازمان را کاهش و منجر به افزایش درآمدزایی برای مخابرات شوند، استقبال می‌کند.