fa-IR
برگزاری نشست با موضوع ایده‌پردازی و استارت‌آپ در قزوین

برگزاری نشست با موضوع ایده‌پردازی و استارت‌آپ در قزوین

نشست مشترک بین پارک علم و فناوری قزوین و سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین به منظور بررسی زمینه‌های کاری مشترک در حوزه ایده‌پردازی و استارت‌آپ سه‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۷ در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.
در ابتدای نشست یوسف گرجی رییس پارک علم و فناوری قزوین ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، توضیح مختصری از اقدامات صورت گرفته در پارک علم و فناوری قزوین ارایه کرد. او با اشاره به تمرکز فعالیت‌های انجام شده بر فعال‌سازی دانش‌آموختگان به ویژه در حوزه کارآفرینی هدف نهایی این حمایت‌ها را تبدیل علم به ثروت اظهار کرد.
رییس پارک علم و فناوری قزوین ضمن اشاره به حضور بیش از ۵۰۰ نفر از دانش‌آموختگان در مجموعه پارک علم و فناوری استان ابراز امیدواری کرد مشکلات مختلف این مرز و بوم با حضور این نخبگان علمی برطرف شود.

 او هدف از تشکیل پارک‌های  علم و فناوری را توسعه فرهنگ نوآوری و اخلاق حرفه‌ای در جامعه، تجاری‌سازی نتایج تحقیقات و تحقق ارتباط بخش‌های تحقیقاتی، تولیدی و خدماتی جامعه و کمک به جذب دانش فنی و سرمایه‌های داخلی دانست و بیان کرد از ایده‌های جدید نیز به میزان امکانات و اختیارات خود حمایت‌های مادی و معنوی خواهیم کرد.
گرجی در ادامه صحبت‌های خود به دو مورد از شرکت‌های موفق پارک علم و فناوری اشاره کرد، شرکت «بساپارس صنعت»، اکنون ۴ محصول اصلی آنها در داخل بازار کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و با شرکت‌های همچون ایران خودرو همکاری دارند و شرکت «تام لوکوموتیو آریا» که در زمینه طراحی و ساخت سیستم توربو شارژر و طراحی موتور برای قطارهای بین شهری با ناوگان حمل و نقل ریلی کشور همکاری‌ دارند.
او در پایان به سوالات حاضران در جلسه در زمینه ایده‌پردازی پاسخ داد.
در ادامه باقر جلوخانی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین تمایل دارد ایجاد مرکز رشد در راستای تبدیل ایده‌ها به تکنولوژی و ثروت‌آفرینی در صنعت ساختمان را با همکاری پارک علم و فناوری قزوین در برنامه کاری خود قراردهد که در این راستا توانسته‌ایم به توافقات مناسبی با پارک علم و فناوری دست یابیم و با توجه به سطح بالای علم و تجربه عملی که مهندسین ما دارند و همچنین فعالیت‌های کارآفرینی که در قالب شرکت‌های ساختمانی و یا به طور انفرادی داشته‌اند امیدواریم حرکت خوبی در این زمینه داشته باشیم که هم به نفع جامعه خواهد بود و هم تحرک و پویایی لازم در سطح جامعه مهندسی استان ایجاد خواهد شد.