fa-IR
border
علیرضا رمن

علیرضا رمن

موسس
   فوق لیسانس
   ایران
   البرز
   کرج
   no40 - karadj-iran, idesazi

قرارداد 100 میلیون دلاری یک استارت آپ ایرانی با شرکت آلمانی

مدیر گروههای نوپای ایده ساز و بنیانگذار انجمن IOT البرز از نهایی شدن قرارداد این مجموعه با یک شرکت آلمانی جهت جذب سرمایه 100 میلیون دلاری خبر داد.
مهندس علیرضا رمن در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: در پی فعالیت های این انجمن و آشنایی کامل با شرکت‌های آلمانی و نوع توجه آنها به سرمایه گذاری های جذاب ، پتانسیل‌های فراوان سرمایه گذاری در ایران به آنها معرفی شد.
رمن افزود: پس از بررسی اولیه بازار ایران توسط شریک خارجی و مشاهده توانمندی گروه ایده ساز در ایجاد زیر ساخت ها شبکه بی سیم ، سرورهای قدرتمند و ... همچنین دانش غنی فنی این مجموعه در اکو سیستمIOT ، امروز۹۵/۱۰/۱۹ قرارداد بین طرف ایرانی و آلمانی نهایی شده و به امضاء طرفین رسید .
وی خاطرنشان کرد: طبق قرارداد یاد شده در فاز اول شرکت آلمانی به میزان 100 میلیون دلار در توسعه زیرساخت ها سرمایه گذاری نموده و طی مدت 2 سال با فراگیر شدن اینترنت اشیا در جامعه ایران ، میزان سرمایه خود را تا یک میلیارد دلار افزایش خواهد داد .
رمن ادامه داد : در صورت حمایت دولتی در بهبود فضای کسب و کار و صدور سریع مجوزهای قانونی مورد نیاز ، امکان ایجاد دست کم پنج هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در این فناوری دانش بنیان وجود دارد ، همچنین رویکرد این شرکت همکاری با کلیه شرکت‌های فعال در کلیه زمینه های اینترنت اشیا و پرهیز از فعالیت جزیره‌ای است .
وی یکی از عمده مشکلات شرکت‌های فعال در زمینه های خانه هوشمند ، شهر هوشمند ، سلامت و بهداشت و کلا تمامی عرصه هایی که در زیرمجموعه اینترنت اشیا جای می‌گیرد را تک روی و اجتناب از سرمایه گذاری و تعریف دارایی مشترک دانست و گفت: این در حالی است که اکوسیستم IOT در دنیا با عنوان :" هر وقت ، هرکس ، هر کجا" مطرح می‌گردد و جهت بهره بردن از تمامی امکانات این بازار بسیار وسیع و بزرگ ، اطلاع رسانی عمومی و آموزش از ضروریات بوده که از هم اکنون باید در مدارس شروع شود.
رمن تصریح کرد: ما بسته آموزشی مورد نیاز جهت تدریس در مدارس را آماده نموده ایم و در حال تکمیل رشته دانشگاهی آن هستیم ، اما جهت عرضه ، همکاری نزدیک آموزش و پرورش و وزارت علوم را می‌طلبد .
در پایان مهندس رمن از کلیه شرکتهای فعال و علاقه مند به مشارکت گسترده در این اکوسیستم خواست ، رزومه ، کاتالوگ ، بروشور و نوع محصولات سخت و نرم افزاری و یا نحوه مورد تقاضا جهت همکاری خود را به ایمیل آدرس زیر ارسال نمایند : idesazii@gmail.com

استارت‌آپ‌ها
ایده‌ها
خدمات
حوزه‌های کاری
مهارت‌ها
همکاران