ثبت‌نام کرده‌اید؟
ورود
ثبت‌نام نکرده‌اید؟
ثبت نام

هوشمند سازی پارکینگ های عمومی

شرح
   ایران
   تهران
   تهران

روان شدن ترافیک، کاهش مصرف سوخت و صرفه جویی در هزینه ها، کاهش آلودگی هوا، ایجاد درآمد، صرفه جویی در زمان، ایجاد اشتغال

امروزه یکی از مشکلات کلان شهرها به ویژه در مراکز اقتصادی و تجاری شهرها مشکل پارک خودروها می باشد به طوریکه راننده باید برای پیدا کردن جای پارک مدت زمان نسبتا زیادی را جستجو کند که باعث از دست رفتن زمان، افزایش مصرف سوخت و آلایندگی هوا، افزایش ترافیک و... می شود. اما در این میان پارکینگهای عمومی وجود دارند که سرویس پارک خودرو را ارائه می دهند اما به روش سنتی به این معنی که راننده بدون اطلاع از مکان پارکینگ باید با سوال و جستجو به دنبال آن باشد. اما اگر سرویس آنلاینی وجود داشته باشد که به وسیله آن بتوان مکان پارکینگها و همچنین میزان فضای خالی را به کاربر نمایش داده و کاربر با پرداخت وجه به صورت آنلاین امکان رزرو کردن جای پارک داشته باشد بخشی از این مشکلات کاهش می یابد.
یکی دیگر از مزایای طرح ایجاد اشتغال در این حوزه می باشد به این ترتیب که به منظور ایجاد بستر مناسب برای هوشمند سازی پارکینگها لازم است تا تکنسینها و کارشناسانی جهت ایجاد زیرساخت فیزیکی وپشتیبانی از آنها(نصب سنسورها، نصب تجهیزات ارتباطی باسیم و بیسیم و...) اقدامات لازم را انجام دهند که با توجه به تعداد زیاد پارکینگهای عمومی در سطح شهرها، زمینه اشتغال بسیاری از کارشناسان و کارجویان را فراهم می نماید.
از سوی دیگر زمینه برای تولید و توسعه این تجهیزات در سطح کشور فراهم شده که باعث چرخش چرخ واحدهای تولیدی و صنعتی مربوطه خواهد شد.

انصراف