ثبت‌نام کرده‌اید؟
ورود
ثبت‌نام نکرده‌اید؟
ثبت نام

سامانه نظارتی کالا با بهره گیری از تکنولوژی NFC

شرح
   ایران
   تهران
   تهران

یکی از اصولی ترین ضروریات برای پیشبرد اهداف کلان کشور، رسیدن به استقلال اقتصادی و مبارزه با مفاسد اقتصادی تهیه ی چارچوبی در جهت نظارت یک پارچه از خدمات و ارائه ی کالاهای اساسی در سطح کشور می باشد. در "سامانه نظارتی کالا با بهره گیری از تکنولوژی NFC" ، با استفاده از فن آوری جدید NFC سعی بر آن شده است که ساختار جامع کنترلی در جهت ارائه ی هر چه بهتر خدمات و کالا معرفی شود. در این طرح، با استفاده از لیبل های NFC که دارای کد سخت افزاری یکتا در سطح جهان می باشد و همچنین ایجاد نهان نگاری پیشرفته اطلاعات هیچ گونه تخطی از سوی سودجویان نمی تواند صورت بپذیرد. همچنین، با توجه به ابر کالا هر مصرف کننده مانند یک مجری قانون می تواند در صورت عدم اصالت کالا گزارشات را به صورت آنی به مرکز خدمات ارائه نماید.

در "سامانه نظارتی کالا با بهره گیری از تکنولوژی NFC" ، با استفاده از فن آوری جدید NFC سعی بر آن شده است که ساختار جامع کنترلی در جهت ارائه ی هر چه بهتر خدمات و کالا معرفی شود. در این طرح، با استفاده از لیبل های NFC که دارای کد سخت افزاری یکتا در سطح جهان می باشد و همچنین ایجاد نهان نگاری پیشرفته اطلاعات هیچ گونه تخطی از سوی سودجویان نمی تواند صورت بپذیرد. همچنین، با توجه به ابر کالا هر مصرف کننده مانند یک مجری قانون می تواند در صورت عدم اصالت کالا گزارشات را به صورت آنی به مرکز خدمات ارائه نماید. این طرح باعث کاهش جرایم مرتبط با واردات کالا، کمک به رونق تولید داخلی و کاهش هزینه های نیرو انسانی می گردد که در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزرات صنایع و معادن، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و گمرکات کشوری کاربری دارد.
یکی از مهم ترین چارچوب ها برای اقتصاد دانش محور حمایت از تولید داخلی است که در قالب سیاست های حمایتی از محصولات دانش بنیان، مبارزه با فساد اقتصادی و همچنین طرح های نظارتی کالای اساسی برای مبارزه با قاچاق از سوی دولت می باشد. طرح های موجود و مورد استفاده در کشور برای نظارت برکالاهای گمرگی مانند طرح شبنم دارای مشکلات اساسی می باشد. در این طرح، حفره های امنیتی-اطلاعاتی زیادی وجود دارد که در بعضی از مواقع منجر به رسمیت بخشیدن به ورود و خروج کالای قاچاق و هموار تر شدن مسیر استفاده¬ی سود جویان می گردد. برخی دیگر معتقدند که این طرح عامل کاهش شاخص های سهولت فضای کسب و کار ایران و حلقه ای زائد برای تجارت کشور است.
به علاوه، رهگیری کالا و اعمال دستگاه های نظارتی بر روی آن کالاهای وارد یا صادر شده به کشور در روش های مرسوم کنونی نیاز به سرمایه گذاری¬های بسیار گسترده، نیروی انسانی ماهر و هزینه های مراقبتی شبانه روزی می باشد. با توجه به شرایط بیان شده در بالا، نیاز به ساختاری هوشمند می باشد که علاوه بر برطرف نمودن مشکلات بیان شده، به تکنولوژی های روز مجهز بوده و بتواند هزینه¬های سربار را کاهش دهد.

انصراف