ثبت‌نام کرده‌اید؟
ورود
ثبت‌نام نکرده‌اید؟
ثبت نام

ساخت RTU

شرح
   ایران
   البرز
   کرج

خود کفایی در طراحی و ساخت سخت افزار و نرم افزار سیستم اسکادا

در سیستم تله متری سیالات کنترل و نظارت در استخراج و انتقال خطوط لوله بسیار مهم و حیاتی میباشد ، کنترل دما ، فلو ، فشار و ... مقادیری است که میبایست مدام نظارت و در صورت نیاز کنترل شوند .
 دربافت اطلاعات از سنسورها و PLC
 پردازش اطلاعات دریافتی
 اعمال کدینگ خاص بر روی اطلاعات دریافت شده
 ارسال اطلاعات از طریق یک پروتکل مخابراتی (در اختراع حاضر 3 پروتکل مخابراتی )
در سیستم اسکادا دریافت ، پردازش و مخابره بر عهده RTU میباشد .
RTU سنسور و PLC که در داخل تولید شده ضمن دارا بودن یک پشتیبان سخت افزاری (هر دستگاه RTU) دارای 2 مدار کلی RTU در داخل CASE بوده و در صورت قطع سیستم Master پشتیبان Slave بصورت خودکار وارد مدار شده و سیستم بدون قطعی به کار خود ادامه میدهد . همچنین به دلیل یکپارچه بودن برد دریافت اطلاعات ، پردازش و مخابره حرارات و نویز سبب آسیب برد و در نهایت قطع سیستم میگردید درحالیکه در اختراع کنونی قسمتهای دریافت ، پردازش و مخابره از هم جدا بوده و توسط یک هسته نرم افزاری یک پارچه، ارتباط بین اجزاء سخت افزاری فراهم گشته ، ضمن بالا رفتن پایداری سیستم سبب کاهش هزینه های تعمیرات خواهد شد .
جهت حل مشکل قطع ارتباط رادیویی نیز این RTU بصورتی طراحی شده که بصورت سخت افزاری و در داخل خود سه پروتکل مخابراتی با قابلیت اولویت دهی نرم افزاری GPRS ,SMS,Web Server دارد و همچنین امکان اتصال ماژولار انواع رادیو را چون سایر RTU ها دارد . در صورت بروز مشکل در اولین پروتکل طبق برنامه داده شده ،سیستم بر روی دومین پروتکل سوئیچ میکند و در مورد دومین و سومین پروتکل به همین شکل ، این قابلیت ارتباط دایمی RTU با سیستم SCADA تضمین خواهد شد .
این RTU دارای سیستم ارتباط بی سیم با سنسورها و PLC های مجاور خود را تا شعاع 20 متر داراست ، این قابلیت ضمن جلوگیری از تراکم سیم کشی که سبب سهولت در تعمیر و نگهداری سیستم سبب کاهش چشمگیر هزینه خرید و انجام عملیات سیم کشی خواهد شد .

انصراف