fa-IR
ثبت‌نام کرده‌اید؟
ورود
ثبت‌نام نکرده‌اید؟
ثبت نام

استخراج طلا از برد های الکترونیکی.کسب و کار با اینترنت

شرح
   ایران
   فارس
   شیراز

حمایت دولت و دریافت تسهیلات جهت راه اندازی شرکت

مقادیر قابل توجهی از فلزات گرانبها درون ضایعات الکترونیکی و کامپیوتری وجود دارد که با ضایعات دور ریخته می شوند.
معدن‌کاوی شهری، عنوانی است که به بازیافت زباله‌های الکترونیکی برای استخراج مواد معدنی باارزش از آن‌ها داده شده. با بازیافت وسایلی مثل گوشی‌های تلفن همراه می‌توان سالانه بیش از 15هزار کیلوگرم مس را به چرخه بازگرداند.
پژوهشی جدید نشان می‌دهد معدن‌کاوی شهری که به بازیابی فلز از زباله‌های الکترونیکی اطلاق می‌شود، نسبت به معدن‌کاوی سنتی بسیار‌ کم‌هزینه‌تر و پرمنفعت‌تر است. محققان دانشگاه پکن و مک‌کواری در این تحقیق، هزینه‌های هشت شرکت بازیافت در چین را از مرحله جمع‌آوری زباله‌ها تا خرید و ساخت تجهیزات مورد نیاز، بررسی کردند. سپس دریافتی‌های این شرکت‌ها از محل کمک‌هزینه‌های دولتی و فروش قطعات قابل‌استفاده زباله‌ها را نیز محاسبه و درنهایت هزینه نهایی استخراج از این زباله‌ها را برآورد کردند و دریافتند معدن‌کاوی سنتی 13 برابر پرهزینه‌تر از بازیافت زباله‌های الکترونیکی است.
از زباله‌های الکترونیکی می‌توان طلا، مس و نقره بازیافت کرد. مردم کره زمین سالانه 1.7 میلیارد گوشی تلفن همراه خریداری می‌کنند. این در حالی است که از یک‌میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه می‌توان 34 کیلوگرم طلا، 15875 کیلوگرم مس و 350 کیلوگرم نقره استخراج کرد. گفته می‌شود در یک آیفون عادی 0.034 گرم طلا، 0.34 گرم نقره، 0.015 گرم پالادیوم، کمتر از یک‌هزارم گرم پلاتین، 25 گرم آلومینیوم و 15 گرم مس وجود دارد که با روشهای تخصصی قابل بازیافت هستند.

انصراف