ثبت‌نام کرده‌اید؟
ورود
ثبت‌نام نکرده‌اید؟
ثبت نام

Auto Function نرم‌افزار انجام خودکار فعالیتها در کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و ...

شرح
   ایران
   خراسان جنوبی
   بیرجند

انجام برخی از فعالیتهای روتین کامپیوتری به صورت خودکار، در زمانی که در پای سیستم نیستیم.

یک مثال برای توضیح ایده
برای توضیح ایده، یک مثال ساده و دم‌دستی می زنم.
فرض کنید که شما قصد داشتید در زمان ترافیک رایگان سرویس‌دهنده اینترنتی خودتون (معمولا 2 تا 8 صبح)، دانلود رایگان داشته باشید.
نرم افزار IDM رو برای یک صف دانلود آماده کردید و شروعش کردید و رفتید خوابیدید. اما صبح بیدار شدید و دیدید که به خاطر قطعی اینترنت، دانلود در همون اوایل کار متوقف شده و شما "هیچی" بدست آوردید. تبریک میگم ... یه صبح عالی با یه ضد حال اساسی!
حالا ایده این هست که نرم‌افزاری وجود داشته باشه که به محض قطع شدن اینترنت، اون رو دوباره وصل کنه و دانلود رو دوباره راه بندازه (خود ایده هم بعد برخورد با همین موضوع به ذهنم رسید).

روش اجرایی کردن ایده
روش اجرایی کردن ایده میتونه به نسبت دستگاه مورد نظر (کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و گوشی) و همینطور سیستم عامل (ویندوز، IOS، اندروید و ...) تا حدودی متفاوت باشه. اما برای مثال، یک مثال از روش اجرایی برای کامپیوتر رو میارم.
در همون مثال قبلی، شما برای نرم‌افزار تعریف می‌کنید که اگر اینترنت قطع شد، این کارها رو بکن:
یک «دکمه شروع» رو از روی نرم افزار Auto Function میزنید و از اون به بعد نرم‌افزار تمام فعالیت‌های شما رو کپی میکنه. با استفاده از مختصات موس در صفحه و بدست گرفتن کنترل کیبورد، درگاههای USB و برخی موارد دیگه. در این مثال شما میرید کانکشن اینترنت رو دوباره وصل می‌کنید و دانلود در IDM رو هم دوباره شروع می‌کنید (البته شاید با جزئیات بیشتر ... مثاله فقط). بعد از اتمام فرآیند مورد نظرتون هم دکمه پایان کپی فرآیندهای نرم افزار Auto Function رو می‌زنید.
حاالا هر بار که در طول شب اینترنت قطع بشه، Auto Function متوجه میشه و خودش دوباره راه میندازدش و شما صبح فایلهای دانلود شده رو تحویل می‌گیرید.

نمونه‌های مشابه
نمونه بسیار مشابه Auto Function در اندروید و اگر اشتباه نکنم IOS موجود هست. نرم افزار IFTTT این کارها رو برای شما انجام میده. اما من چیزی در این مورد در سیستم عامل ویندوز ندیدم.

خود نرم‌افزار IDM هم یه سری فرآیندهای قابل تنظیم برای صفهای دانلود (Queue) خودش داره که میتونید تنظیم کنید که از کی تا کی دانلود کنه یا بعد تموم شدن دانلود اینترنت رو قطع کنه یا کامپیوتر رو خاموش کنه. اما این فقط برای خود نرم افزار IDM هست و مثلا برای اتفاقی مثل قطع شدن اینترنت راهکاری نداره.

روشهای درآمدزایی
1. مثل بسیاری نرم افزارهای دیگه، یک دوره تست یک ماهه رایگان داشته باشه و بعد اون کاربر ملزم به خرید حق اشتراک سالانه نرم افزار باشه.
2. نسخه محدود برای استفاده عموم آزاد و رایگان باشه و برای استفاده از فرآیندهای پیچیده‌تر و طولانی‌تر، کاربر ملزم به خرید حق اشتراک باشه.

دو نکته
1. کاربردهای نرم افزار تنها در مثال گفته شده نیست و کاربردهای زیاد دیگه‌ای هم داره! مثلا شما کارهای روتین زیادی در بسیاری کارهای کامپیوتری مثل تدوین فیلم، ساخت نرم‌افزار، ساخت بازی و ... دارید که میتونید خودتون انجامش ندید. فرآیندش رو برای نرم‌افزار تعریف می‌کنید و نرم‌افزار هم زمان لازم رو محاسبه میکنه و شروع میکنه انجام دادنش و بعد مثلا 3 ساعت بعد شما میاید و کار رو انجام شده تحویل میگیرید. :)
2. حداقل در این سطح از نرم‌افزار، به هیچ سطحی از هوش مصنوعی نیازی نیست. این نرم افزار فقط یه میمون تقلیدگره (شاید تشبیه خوبی نباشه، ولی چیز دیگه‌ای به ذهنم نرسید) که اونچه که شما بهش نشون دادید رو تکرار میکنه! فایدش هم اینه شما رو از دست برخی مشکلات احتمالی در زمانی که پای سیستم نیستید پیش میاد و برخی کارهای روتین خسته‌کننده در حجم زیاد، راحت میکنه.
3. همونطور که می‌دونید، یه کم جنبه تفریح و سرگرمی هم داره این نرم افزار و میشه باهاش کارای جالبی کرد. ;) البته من با اسپمرها هیچ نسبتی ندارم!

انصراف