ثبت‌نام کرده‌اید؟
ورود
ثبت‌نام نکرده‌اید؟
ثبت نام

Hot Video محبوب‌ترین ویدئوهای اخیر

شرح
   ایران
   خراسان جنوبی
   بیرجند

ارائه محبوب‌ترین ویدئوهای روز، هفته، ماه یا سال گذشته

مقدمه: گرایش مردم به ویدئوها روز بروز در حال افزایش است و با توجه به گسترش اینترنت پهن باند در ایران و جهان، نرخ ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده و تماشا شده در شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای مبتنی بر اندروید و وینفون و IOS در حال بیشتر شدن است. این در حالی است که شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک نیز، در حال افزایش بها دادن به محتواهای ویدئویی هستند و شما شاهد هستید که نسبت به گذشته، ویدئوهای بیشتری را در نیوز فید فیس بوک خود مشاهده می‌کنید.

اما سوال اینجاست که چگونه بهترین ویدئوها را برای تماشا یا اشتراک‌گذاری پیدا کنیم؟
سایتی وجود دارد به اسم Buzzsumo که کارش پیدا کردن محبوب‌ترین موضوعات در دنیای بلاگ‌نویسی در بازه‌های زمانی مورد نظر شما (روز، هفته، ماه یا سال اخیر) است. Buzzsumo در حقیقت خزنده‌هایی مانند آنچه در موتور جستجوی گوگل مورد استفاده است دارد که دائماً پستهای بلاگها و سایتهای بلاگی را رصد و ایندکس می‌کنند، سپس نتایج را بر حسب تعداد به اشتراک گذاشته شدنشان در شبکه‌های اجتماعی مرتب می‌کند. به این ترتیب می‌توانیم ببینیم که چه مطالبی در گذشته بازخورد خوبی در شبکه‌های اجتماعی داشته‌اند و سپس شروع به نوشتن مقالاتی با آن زمینه‌ها نماییم.

ایده من نیز از همین روش استفاده می‌کند، منتها در مورد ویدئوها.
نرم‌افزاری که محبوب‌ترین ویدئوها در بازه‌های زمانی روز، هفته، ماه یا سال اخیر را بر اساس تعداد به اشتراک گذاشته شدنشان در هر شبکه اجتماعی و احتساب امتیاز نهایی، رتبه‌بندی می‌کند. همینطور این ویدئو می‌تواند همانند سایت Buzzsumo به صورت موضوعی باشد. مثلا ویدئوهای نجومی. به همین سادگی مخاطبان به راحتی به مفیدترین و جذابترین ویدئوهای روز دسترسی پیدا می‌کنند و می‌توانند آنها را مشاهده کرده یا با دیگران به اشتراک بگذارند.

روش درآمدزایی: روش درآمدزایی می‌تواند به این صورت باشد که جستجوهای ممکن هر کاربر مهمان در هر روز را محدود کنیم (مثلا یک یا سه جستجو) و نتایج ارائه شده را نیز محدود کنیم (مثلا 5 یا 10 ویدئو). سپس از کاربر بخواهیم برای برداشتن محدودیتها، مبلغی را برای خریداری اشتراک (ماهانه یا سالانه) پرداخت کند.
همینطور از طریق تبلیغات در محیط نرم افزار نیز می‌شود درآمدزایی کرد. به این شکل که مثلا یک شرکت خودرو سازی مبلغی را پرداخت کند تا هر زمان که کاربری جستجویی در مورد ویدئوهای مرتبط با خودرو انجام داد، ویدئوی تبلیغاتی آن شرکت نیز در کادری جداگانه در کنار نتایج نمایش داده شود.

انصراف